Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
Po - Pá : 8.00 - 16.30
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Novinky
05.01.2023
Pohony na vrata u nás s garancí 3 let
Proč nakupovat pohony na vrata u nás Nejsme pouze distributoři, ale pohony kompletujeme a servisujeme u nás v provozovně v Ženklavě. Pohony posíláme ... číst celé
15.09.2022
Fotobuňky k vratům s pohonem
Z důvodu zajištění bezpečnosti se u automatických pohonů vrat doporučují fotobuňky. U pohonných sad pro posuvné brány jsou fotobuňky součástí každé n... číst celé
Zobrazit všechny novinky
Videa našich pohonů

naše nabídka

 

 

MONTÁŽE V PRAZE

A OKOLÍ ZAJIŠŤUJE

 

  1. Úvod
  2. Nejčastější otázky, rady a odpovědi

Nejčastější otázky, rady a odpovědi

Otázka: Po delším čase používání se mi stává, že při zavírání jeden pohon předběhne druhý a křídla vrat se pak zaseknou a zavřou v opačném pořadí. Co mám dělat? Ze začátku to chodilo dobře.

Odpověď: Jelikož možná používáte pro otevírání často samostatné křídlo (pouze pro průchod), pak pohon, který se otevírá častěji trochu zrychlí. Je to dané silonovým jezdcem, který je při výrobě těsnější, ale po častějším používání získá větší vůli na trapézovém závitu,  ojede se a tím mírně zrychlí. Lze to vyřešit zvýšením rozdílu mezi prvním a druhým křídlem v programu P8. Rozumným  řešením také je zaměnit mezi sebou obě ramena pohonů.

 

Otázka: Jak naladím další přikoupený ovladač?

Odpověď: Na řídící desce je tlačítko LEARN (učit). To krátce stiskněte a hned na to stiskněte tlačítko 1 na dálkovém ovladači. Ozve se signál a na displeji se objeví počet nahraných ovladačů. Hotovo.

Otázka: Nyní je venku mráz a jedno křídlo se nechce otevřít, co mám dělat?

Odpověď: 1. pokud máte pohon A1, nebo A1.Black, pak zkontrolujte, zda není píst zaseknutý ve zcela vysunuté pozici. Tyto pohony nemají vnitřní doraz pro vysunutí pístu (pro zasunutí doraz mají) a pokud se vysouvá do maximální pozice, pak se může začít zasekávat (utahovat) v maximální pozici, nebo i zcela vyjet ven z pohonu. Pokud je píst vyjetý do maxima, tak jej povolte z držáku, otáčením po směru hodinových ručiček zašroubujte mírně dovnitř a zkraťte vzdálenost mezi držáky pístu.

2. Pokud není závada v pístu, pak v programu řídící jednotky zadejte na P2 a P4  hodnotu 15. Pro zvýšení síly ve startu při velké námraze také pomůže snížit měkký start P0 na 1. 

3. Jestliže máte větší křídla vrat a pohony se v mrazu snaží, tlačí, ale vrata neotevřou, potom pomůže zvýšit rozdíl času při otevírání mezi křídly (hodnotu P7 zvyšte na 7 nebo 8) a také prodlužte  čas vysoké rychlosti (hodnotu P5 na 8 až 9)

Otázka: Po zapojení elektřiny do řídící jednotky mi pohony nejedou, jen vrčí (nebo vykazují jiné chyby při ovládání)

Odpověď: Po zapnutí se pravděpodobně správně nenačetl program z paměti.  Ponechte několik minut vypnutou řídící jednotku od elektřiny a poté zapněte, pokud se stále projevuje závada, pak jednotku vyresetujte podle návodu a znovu nastavte hodnoty podle návodu. Návody ke stažení v PDF najdete u každého produktu v našem eshopu. Pokud si nebudete vědět rady zavolejte nám.

Otázka: Pohon A1 (A1Black) nemůže otevřít křídlo - zůstal zaseknutý ve zcela vysunuté poloze a jen vrčí motorek.

Odpověď: Pohon se zaseknul v maximální poloze výsuvu, jelikož se začal vysouvat až do krajní polohy. Mohly se povolit držáky na sloupku, nebo na křídle. Je třeba jej odjistit - uvolnit a zkrátit jeho dráhu, aby se se zcela nevysouval, ale zastavil o zemní zarážku. Posuňte držáky na křídle, nebo u sloupku, do správné polohy a pevně zajistěte buďto svařením, nebo odvrtáním a sešroubováním zajišťovacími šrouby skrz materiál držáků. Pohon odjistíte tak, že jej uvolníte od držáku na křídle. Postavte se proti výsuvné části pohonu a zapněte pohon, aby se výsuvná část otáčela proti směru hodinových ručiček - doleva. Pak jej silou v rukavicích pevně uchopte za otáčející píst a otočte - škubněte doprava, tím se odjistí a začne zajíždět dovnitř. Pokud byste to nezvládli, pak nám pohon pošlete vysunutý na naši firmu a my Vám jej za dopravné pošleme zpět opravený.

 

Novinky z našeho blogu

Záruční a pozáruční servis
19.02.2019
Záruční a pozáruční servis
Kvalita našich služeb je podložena i rychlým záručním a pozáručním servisem. Předem bychom rádi upozornili, že naše pohony jsou testovány v těch nejná... číst celé
Návody k pohonům na vrata
19.02.2019
Návody k pohonům na vrata
Cílem naší firmy je komplexní nabídka služeb pro Vás, naše zákazníky. Proto ke každé sadě a ke každému produktu od nás obdržíte podrobný návod. Pokud ... číst celé
Ohlasy našich zákazníků
19.02.2019
Ohlasy našich zákazníků
Jsme rádi, že jsou zákazníci s nabídkou a funkčností našich pohonů na vrata spokojeni. O to víc nás těší, když se se svou spokojeností podělí i s námi... číst celé


                                  

Kontakt

Pohonnavrata.cz

Ženklava 235,

742 67 Nový Jičín

+420 776 031 446

volejte v pracovní dny od 8.00 - 16.30

pohonnavrata@seznam.cz

 

 

Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz