K personalizaci obsahu, reklam a analýze naší návštěvnosti využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních parametrů cookies můžete  upravit odkazem ve spodní části stránek.

NOVINKY

arr3Pohony na vrata u nás s garancíProč nakupovat pohony na vrata u nás Nejsme pouze distributoři, ale pohony kompletujeme a... arr3Fotobuňky k vratům s pohonemZ důvodu zajištění bezpečnosti se u automatických pohonů vrat doporučují fotobuňky. U pohonných sad...

KONTAKTY

Pohon na vrata.cz
Ženklava 235,
742 67 okres Nový Jičín
tel: +420 776 031 446
napište nám

 

 

Přejeme Vám krásné
Vánoční svátky
Na produkty zakoupené
v prosinci 2018
Vám prodlužujeme záruku
na 36 měsíců.
 

VYSOKÁ KVALITA

 

SNADNÁ MONTÁŽ 

 

SPOLEHLIVOST 

 

Nyní dostanete ke každé sadě pohonů v základu tři dálkové ovladače

 
Jsme plátci DPH

 

Pokud potřebujete jakkoli poradit napište nám, nebo zavolejte 

rádi Vám poradíme

 

Pohonné sety odesíláme k zákazníkovi tak nastavené

a připravené k montáži, aby instalaci podle návodu zvládnul i laik.

 

Pohony sestavujeme a servisujeme zde v ČR

 

Stále vedeme skladem veškeré výrobní díly

 

 

 

 

Montáž a servis v Praze a okolí zajišťuje firma

 


Fotobuňky k vratům s pohonem

Z důvodu zajištění bezpečnosti se u automatických pohonů vrat doporučují fotobuňky.

U pohonných sad pro posuvné brány jsou fotobuňky součástí každé námi dodávané sady. Je to proto, že zajišťovací bezpečnostní infračervený paprsek je ve stejném směru (pozici) jako pohybující se posuvná brána. Proto je zajištění fotočlánky na místě.

U pohonu křídlových bran však fotobuňky nedodáváme. Je to proto, že zákazník by si sám měl zvolit, jaký způsob zabezpečení vjezdu si zvolí.

Pokud jsou fotobuňky umístěné pouze na sloupcích nesoucích křídla brány, potom je zajištěn průjezd částečně, a to v prostoru mezi sloupky. Pokud např. bude zákazník vjíždět do zavírajících se vrat ze strany opačné, než jsou fotobuňky, nedojde ihned k zastavení brány a hrozí nebezpečí poškození auta, brány...

 Mnohem účinnější je pro tento případ zvolit dva páry fotobuněk. Jeden pár mezi sloupky a druhý pár na samostatné sloupky až před otevřená křídla vrat.

Stále však není zabezpečeno to, aby se vrata zastavila ve chvíli, kdy je o křídlo opřený nějaký předmět. U křídlových pohonů je největší tlak a nebezpečí tam, kde je to nejblíže pantům křídel vrat.

Někteří zákazníci volí fotobuňky také proto, aby mohli používat funkci automatické zavírání vrat. V řídící jednotce se nastaví čas, který se začne automaticky odpočítávat po otevření vrat. Po vypršení času se začnou vrata zavírat a pokud při zavírání něco nebo někdo přeruší fotozávoru, potom se brána otevře a znovu se odečítá nastavený čas.

Tato funkce skrývá jedno nebezpečí. Tím je nezvaný host, který by mohl sledovat odjíždějícího majitele, těsně před zavřením by přerušil fotozávoru a brána se otevře.

Proto z těchto důvodů doporučujeme zákazníkům věnovat pozornost tomu, zda je prostor volný pro otevření brány a potom ovladačem bránu otevřít a po projetí automobil zastavit a dohlédnout na zavření. Pokud by vzniklo nebezpečí, stačí stiskem tlačítka 1 nebo 2 na ovladači bránu zastavit.

V nabídce máme dva osvědčené druhy fotobuněk. Rozdíl je mezi nimi pouze v designu a možností instalace. Fotobuňky HW-08 mohou být instalovány i tak, že nemusí být přímo naproti sobě, ale po instalaci například na kulaté sloupky se vnitřní tištěné desky s optikou natočí proti sobě.